Prolog

31. ledna 2016 v 19:16 | Tissa |  Supernatural: Repudiation

Možná, že tomu ani nebudete věřit, ale napsala jsem první část. Jedná se zatím jen o prolog, který není tak dlouhý, jako klasický díl, ale myslím, že vás dostane do té správné Repudiation nálady. :D Doufám, že mě hned ze začátku nezačnete proklínat!
Přeju vám záživné čtení! :)


Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Dvacátá cela za mnou, dvacet jich zbývá. A potom rovnou k Azazelovi na kobereček.
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Práce hodna řadového démona, přesto byla přidělena mně. Klidně ji mohlo dělat Belzebubovo děcko. Nestěžuju si, už dávno jsem mohl hnít v jámě spolu s ostatními zrádci. Ale já měl štěstí, štěstí v neštěstí řekl bych.
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Svůj úkol jsem dotáhl do konce bez zaváhání, to byla jediná polehčující okolnost. Neměl jsem se do toho plést, už tak mám dost problémů kvůli otci. Na co jsem myslel?
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Na ni, samozřejmě. A málem mě to stálo existenci.
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Nerozumím tomu. Drží tu desítky nevinných duší, a já necítím lítost ani k jedné z nich. A přitom je čeká stejný osud jako ji. Jenže ona peklu zatím úspěšně uniká.
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Představa Rose zmítající se v křečích uvnitř onyxových zdí, které jí brání v rychlém uzdravení, se ostře prohnala mým tělem a na malý moment ho rozechvěla. Onyx sice pomáhá Luciferovým bastardům držet jejich schopnosti na uzdě, ale ve větším množství působí jako svěrací kazajka, která nemilosrdně paralyzuje jejich těla.
Otevřít. Zkontrolovat. Zavřít.
Proces, který tihle budoucí vojáci podstupují je zdlouhavý a bolestivý, ale má stoprocentní účinnost. Lidská stránka je nakonec vždy poražena, bez výjimky.
Otevřít. Zkontrolovat…
Má ruka se přestala pohybovat v momentě, kdy otevřela nahlížecí otvor a mě se naskytl pohled na potlučené ženské tělo choulící se kamenné zemi. Skrze zaschlou krev a černou špínu jsem rozeznal dlouhé prameny růžových vlasů, které zcela zakrývaly její obličej.
Ohlédl jsem se, musel jsem se ujistit, že mě strážný nepozoruje. Zdálo se, že ne.
"Rose!" vyslal jsem k ní myšlenku, to byl jediný způsob, jak s ní bezpečně komunikovat. Třeba to není ona, zadoufal jsem na okamžik. "No tak, Kotě, nevěřím, že tě dostali."
Pohnula se, pomalu a křečovitě. Podle počturan a jejich hloubky jsem hádal, že první lekce její převýchovy proběhla teprve před chvílí. Vzhlédla a mě se zastavilo srdce. Ty nádherné oči bych poznal kdykoli. Byla to ona. Bezpochyby ano.
"Syne Dagonův," okřikl mě strážný. "budeš pokračovat v práci nebo tam hodláš vystát důlek?" Kdy jsem klesl tak hluboko, aby mě napomínal pekelný hlídač?
Než jsem zavřel dveřní otvor, na krátko jsem se setkal s Rosiným pohledem. Byla vyděšená, stejně jako já.

***

Do Azazelovy pracovny jsem vcházel s jediným očekáváním; ponesu následky za spolupráci s povstalci. Tvrdý trest byl v jeho případě milosrdenstvím. Měl bych mu líbat nohy.
Místnost byla tmavá, tak jako všechny ostatní. Ze stropu vysel zlatý lustr, jehož svícny tvořily hlavní zdroj světla. Stěny byly kamenné, stejně tak podlaha s výjimkou perského koberce uprostřed. Vysoce postavení démoni si potrpěli na prestiž a hmotný majetek. Azazel nebyl jiný.
Seděl na kožené židli za pracovním stolem z ebenového dřeva a šedýma očima propichoval hromadu papírů před sebou. Plavé vlasy měl stažené do culíku. Dle výrazu jeho ostrých rysů, byl v dobrém rozpoložení. Dobře pro mě.
Předstoupil jsem před něj a s předstíranou úctou se uklonil. Nenáviděl jsem ten pocit podřízenosti, ale vzhledem k mým morálním výkyvům jsem byl nucen veškerou hrdost potlačit. Azazel byl Luciferova pravá ruka, pověřený dohledem na dodržování pravidel; dohledem na mě.
"Přál jste si mě vidět, pane?" zeptal jsem se, jako bych snad netušil, proč tu jsem.
Azazel se na mě podíval skrze drahé brýle a pokynul mi rukou, abych se posadil. "Měl bych s tebou naložit stejně jako s ostatními zrádci," odmlčel se. "stejně jako s tvým otcem."
Uhnul jsem pohledem. Ačkoli jsem k otci necítil nic jiného než nenávist, bylo pro mě složité mluvit o něm. Styděl jsem se za něj, za to, co udělal. Azazel to věděl a užíval si to.
"Ale je to tvoje první pochybení. Navíc, svůj úkol jsi splnil, subjekt 753 je zajištěn a v procesu převýchovy." Subjekt 753. Subjekt 753. Subjekt 753. Znělo mi hlavou pořád dokola. "Tvé jednání nemělo vliv na úspěšnost mise, nebudeš trestán za velezradu, ale pouze za pokus o ni."
"Děkuji, pane."
Azazel se zamyslel. "Pokud k subjektu 753 chováš nějaké city, zbav se jich dřív, než se Lucifer zbaví tebe."
"Nechovám, pane. Démoni nejsou schopni cítit něco tak odporného jako je láska."
Azazel přikývnul. Má odpověď ho zřejmě uspokojila. "Už ses někdy účastnil převýchovy?"
"Ano, pane, několikrát."
"Dobře, kromě tří set ran andělským bičem, se také přímo zapojíš do převýchovy subjektu 753. Promeškáš-li jedinou lekci, hlídači mě o tom informují. Myslím, že ti nemusím říkat, co by pak následovalo."
Zakroutil jsem hlavou. Ten prokletej bič bych ještě zvládnul, ale mučit Rose? Nebyl jsem si jistý, jestli to dokážu. Dívat se na to, jak trpí, dennodenně se modlit, aby raději omdlela bolestí, než abych musel poslouchat její volání o pomoc…
Démoni nemohou cítit lásku. Démoni nemohou cítit lásku. Démoni nemohou cítit lásku!

Přemožen vlastním úsudkem, jsem pak pevným hlasem řekl: "Můžete se na mě spolehnout, pane. Dokážu vám, že vím, kde je má loajalita. Osobně se postarám o to, aby v subjektu 753 nezbyla ani kapka lidskosti. To vám přísahám."

Budu ráda za každý dojem, který budete veřejně sdílet v komentářích. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Azmaija Azmaija | 31. ledna 2016 v 20:12 | Reagovat

OMG..Já té zabím 😀 To nejde takhle na mě ? Teď nebudu spát 😀😭 Bozi jsem zvědavá na toho em...No stim pólo démonem 😀 Teda on se zamiloval do Rose ?! No to do pytle 😀 Myslím si ze budou ještě problémy .. Už se těším na Sasika😈 Prosím co nejdřív pokráčko 😉 Bože prosím ať vyjde noví díl ...Prosím smutně koukám 😇

2 Khaculinka Khaculinka | 31. ledna 2016 v 23:01 | Reagovat

Z nějakého nepochopitelného důvodu mám pocit, že ten kdo kontroloval cely byl Sasuke... a když jsem si to teď přečetla asi po 150, tak zjišťuju, že všechno na něho pasuje. Sasuke byl dříve anděl, který propadl peklu, takže je to polodémon... jako jediný miloval Sakuru... i když... on by se tak lehce nevzdal a nepodvolil... navíc za to, co udělal by ho peklo rozhodně nenechalo jen tak ať hlídá cely, kde může na Rose narazit a pomalu s ní plánovat nějaký útěk...do háje... co když to byl Christian??? On už se v příběhu strašně dlouho neukázal!!!! NÉÉÉÉÉÉÉ :D :D teď nebudu spát :D ale jinak... díl... prolog... :D ... byl naprosto úžasný :) vtáhl mě do děje a nažhavil na celý příběh... už se nemůžu dočkat prvního dílu ... moc dlouho mě nenapínej... už teď mě čeká pár bezesných nocí :D a nebo až moc reálně snových :D :D jedno lepší než druhé :D :D

3 nena nena | 31. ledna 2016 v 23:01 | Reagovat

:O :O Je to možné!!!  Nemám slov. Niekoľko krát som sa musela zastaviť a zaspomínať, kto oslovoval Rose "Kotě" a Sasuke to rozhodne nebol :D Bude to ešte veľmi zaujímavé, teším sa!! :D

4 Tissa Tissa | Web | 31. ledna 2016 v 23:31 | Reagovat

[1]: Já bych zase neusnula, kdybych neznala váš názor! :D Nový díl už píšu, tak buď trpělivá, myslím, že jestli to půjde tak rychle jako dneska, bude dopsaný velmi brzy. :)

[2]: Jóóó, dočkala jsem se slohu! :D Chápu, že to může být po takové době trochu matoucí, ale v prvním díle jsou souvislosti, které přímo říkají, kdo to je. S klidným svědomím mohu říct, že Sasuke to opravdu být nemůže.:) Jinak taková poznámka... v prologu prvního dílu se Dagonův syn už objevil, když zabíjel Rosinu nepravou matku. To jen, aby sis to popřípadně přidala do souvislostí. :D A na první kapitole už pracuju, tak snad jí brzo dopíšu. Napadlo mě, že bych ty kapitoly psala kratší, třeba bych je zveřejňovala častěji... ale delší mi zas přijdou lepší. :D Dilema s velkym D. :D

[3]: Máš bod za všímavost! :D

5 Azmaija Azmaija | 1. února 2016 v 3:47 | Reagovat

[2]: ne sasuke to neni to by bylo "kvitku" a ne "kotě" kotě byla přezdívka od Christian..(ale co tu ctu tak asi ne) Musím si přečíst prolog prvního dílu :-) Fakt mě zajímá kdo to je :-D

6 Khaculinka Khaculinka | 1. února 2016 v 7:34 | Reagovat

No jooo :D :D tak už jsem na správné lodi :D se slohovkou jsem samozřejmě nemohla zklamat :D já osobně mám raději když jsou ty kapitoly další než kratší... :-) sice si na ně musíme déle počkat, ale zase toho potom víme víc a je tam více akce a citů... :D takže já osobně hlasuji pro delší díly s větším časovým rozestupem než obráceně :D

7 Azmaija Azmaija | 1. února 2016 v 7:46 | Reagovat

[6]: A já souhlasím :-) Taky mam ráda delší i když to trochu díl trvá napsat ,ale je to prostě lepší
Tissa: Tisso dala bys mi radu ? Chtěla bych psát povídky ,ale myslím si že když jsi přece zkušenější;-) a máš víc zkušenosti tak bych byla ráda O:-)

8 Tissa Tissa | Web | 1. února 2016 v 10:17 | Reagovat

Neee... počkejte! Vy jste ze mě teď úplně zmatený, to jsem nechtěla. :D Je to Christian, na tom není nic tajnýho. Šlo mi spíš o to, abyste věděli, že mu v pekle říkají jeho pravým jménem - Dagonův syn (všechny děti zla budou něčí synové a dcery). No a Dagonův syn se objevil hned v prologu s Rosinou nevlastni matkou, která nesla narozenou Rose k matce Jamese (Rosiný současný babičce). Takže mi šlo jen o to, aby ste věděli, co všechno ten lump Christian udělal.Musím ty díly přidávat častěji.. pak se kvůli mě neorientujete. :D

[7]: Radu ti samozřejmě ráda dám, ale nevím, jestli bude dostačující... taky jsem amatét a dělám mraky chyb, o kterých jsem dřív ani nevěděla. :D Ale jestli o můj názor stojíš, pošli mi ten dokument na facebooku do zpráv anebo na mail: tereza.tancerova@seznam.cz. Já si to přečtu a dám ti vědět. :)

9 Tessie.chan Tessie.chan | Web | 1. února 2016 v 10:30 | Reagovat

To je snad sen :D jsem jako v sedmim nebi. Teda, nevim, jestli je nebe zrovna tady to nejlepší přirovnání, ale prostě jsem naprosto uchvácená. A nejenom prologem, i když je naprosto dokonalej a neskutečnym způsobem mě navnadil na pokračování, ale i tvou náhlou a stále trvající aktivitou. Víc bych si sned ani nemohla přát :D díky moc za všechno, jsi úžasná :-D

10 Azmaija Azmaija | E-mail | 1. února 2016 v 10:44 | Reagovat

[8]: Děkuju pošlu ráda....Ale až zítra chci zkontrolovat chyby ;-) A takže je to Christian? Já to věděla teda nevedla ,ale tušila XD Už se těším na 1 díl :-D

11 Dakyra Dakyra | 1. února 2016 v 17:25 | Reagovat

wa.. nemám slov..:D sice jsem si to všechno přečetla znova od začátku, ale taky jsem bádala, kdo je ten, co kontroluje cely..:D chvlíli jsem si říkala, že by Eddie? a pak mi přišel na mysl Christian..:D a on to byl Christian..:D Ty máš ten talent napnout čtenáře natolik, že je nažhavený na další díl..:D a co se délky povídek týče... dlouhé je lepší, raději si počkám..:D u tebe vím, že se mám na co těšit.. ;) takže už se těším na 1. díl..:D ááá už zase nevím co to melu..:D ale vím, že ty jsi u mě v top 5.. ;)

12 Denis Denis | 1. února 2016 v 19:10 | Reagovat

Nádhera Tisso! jsi perfektní! Omdlím, jestli se do konce týdne nedočkám delšího pokráčka. Ale taky doufám, že se věnuješ i odpočinku než jen psaní :-) :-) :-) :-* Každopádně!!!! Jen tak dál

13 Tissa Tissa | Web | 1. února 2016 v 19:15 | Reagovat

[11]: Ach jo.. a já myslela, že jeho "Kotě" bude jako nápověda stačit. :D No dobře, zůstanu u delších verzí. :) Och, jsem poctěna. :)

[12]: No, vlastně dneska jenom píšu. :D Taky už mám další díl skoro dopsaný.. :)

14 nena nena | 2. února 2016 v 16:27 | Reagovat

Hneď ako som tu zazrela - prológ k prvému Supernaturalu, som si to musela ísť znovu prečítať, a len som ostala v nemom úžase :D  Toľko vecí som tam už teraz chápala, na rozdiel od doby, keď sme poznali LEN ten prológ. Úžasný pocit, keď už viem o čo šlo, dokonale premyslené! :) Veľmi sa teším, už aby to bolo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama